Продавець Аквавітал розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
862 відгуків
03151, Солом'янський район, вул. Дніпровська, 22, Київ, Україна
Додати відгук
«Аквавітал»: Головний по басейнам!
+380 (66) 002-42-75
+380 (93) 168-01-43

Теплові насоси для басейнів — прекрасна альтернатива популярному опалювального обладнання

Теплові насоси для басейнів — прекрасна альтернатива популярному опалювального обладнання

Тепловий насос, безумовно, кращий винахід в галузі сучасних опалювальних систем, так як обладнання дозволяє «витягувати» фактично безкоштовну енергію з природних ресурсів: повітря, землі і води. Використовуючи тепловий насос для підігріву басейну, Ви можете істотно знизити матеріальні витрати. Для цього достатньо підібрати оптимальну модель, — і Ви отримаєте не тільки теплу або охолоджену воду в залежності від пори року, але і зможете використовувати надлишки «зеленої» енергії на свій розсуд, наприклад, для опалення власного житла або баньки. У даній статті ми розповімо про принцип роботи теплових насосів, нюанси вибору агрегату і про секрети економії, яку Ви купуєте разом з обладнанням.

 

Все про принцип дії теплового насоса

Енергія присутня практично у всіх об'єктах, і отримати її можна звідусіль. На цьому принципі побудована робота теплонасоса. Це обладнання може витягувати енергію з середовища, що має низький потенціал, перетворивши її і наділивши високим потенціалом. В основі всіх цих процесів лежить відомий принцип Карно, який успішно застосовується в холодильниках, де ефект охолодження створюється шляхом переміщення теплової енергії з камери в навколишній простір. Тепловий насос працює в точності до навпаки.

У систему теплового насоса входять дві основні частини — зовнішня і внутрішня, між якими розташовані блоки компресора і випарника. Теплоносій, циркулюючи по трубах, що знаходяться зовні, поглинає енергію, яка розсіяна в землі, воді чи повітрі (в залежності від різновиду обладнання). Далі теплоносій здійснює рух по камері випарника, де знаходиться холодоагент (зазвичай дана камера найчастіше заповнена всього фреоном). При цьому закипання теплоносія відбувається при дуже низьких температурах. Контактуючи з низькопотенційної енергією, холодоагент стає газоподібним, і в такому вигляді він потрапляє в камеру компресора. Тут він підігрівається і поступає в конденсатор. Після чого відбувається охолодження холодоагента і його перехід в рідину, при цьому все зібране їм тепло використовується внутрішньою системою обігріву басейну та/або будинку. Описані процеси повторюються раз за разом. Природно, для функціонування такої системи необхідно електрика. Однак тут важливо підкреслити, що кількість електричної енергії, необхідної для ефективної та стабільної роботи насоса, — у 4 рази менше, ніж те, що Вам знадобиться для прямого підігріву води за допомогою стандартних електричних нагрівачів. З витратою електроенергії до 2,5 кВт тепловий насос виробляє більше 10 кВт теплової енергії.

 

Поради щодо вибору відповідної системи

У цьому аспекті важливо відзначити, що конструкція теплового насоса дозволяє віднести дане обладнання до найбільш стійкого до впливу підвищеної вологості, що, погодьтеся, важливо. При виборі системи, в першу чергу, необхідно визначити, який джерело теплової енергії з найменшим потенціалом буде використовуватися. Чим стабільніше температурні показники середовища, тим більшу ефективність продемонструє теплонасос. В даному випадку саме земля вважається кращим варіантом, однак тут необхідно дотримуватися декількох умов: наявність просторого земельної ділянки, проведення масштабних земляних робіт, розміщення труб в грунті і т. д. Тому тепловий агрегат типу «земля-вода» рідше використовується для басейну. Можливий варіант насоса, який використовує енергію води, наприклад, ставка, озера або річки. Проте не у кожного власника плавального басейну є поблизу відкриттів джерело з водою. Свердловина або колодязь звичайно можуть стати вирішенням проблеми, але і з цим можливі деякі труднощі. А тому найбільш практичний варіант обладнання — тепловий насос, який споживає енергію з повітряних мас. Звичайно варто враховувати, що для організації інтенсивного повітрообміну потрібні потужні вентилятори, при цьому потреба у прокладанні труб під землею або бурінні свердловини відпадає.

Вибираючи оптимальне обладнання, необхідно взяти до уваги такі аспекти:

  • Місце установки — місце установки слід визначити заздалегідь, щоб придбана модель вільно розташовувалася, при цьому повинен бути доступ до агрегату для зручного обслуговування обладнання в подальшому.

  • Різниця температур — чим менша різниця між температурами навколишнього середовища і температурними показниками води в самому басейні, тим більш високу ефективність (продуктивність) теплового насоса ми отримаємо в результаті.

  • Зручність управління — багато моделей насосів враховують не тільки зовнішню температуру, але і темпи охолодження води в басейні, автоматично підбираючи необхідний режим роботи. Автоматизований блок управління і сучасна система контролю звичайно позначаться на вартості, але комфорт користування, як і сама ефективність насоса, виправдають вкладені кошти.

  • Рівень шуму — вібрація та шум — нормальне явище для теплового насоса, проте всі ми шукаємо максимально безшумне обладнання. Бажано про цих параметрах гарненько розпитати у менеджера з продажу магазину, в який вирішили звернутися за тепловим насосом.

 

Підсумки

Економне споживання електроенергії, вироблення додаткової енергії, яку можна використовувати не тільки для обігріву (охолодження) води в басейнах, екологічна безпека для навколишнього природи, стабільна і довговічна робота протягом всього експлуатаційного періоду — це далеко не весь перелік переваг і причин для покупки теплового насоса. Першокласні теплові насоси для басейну від виробників з світовим ім'ям представлені в спеціалізованому Інтернет-магазині «Аквавитал». У нас завжди гідне якість техніки за кращою вартості на українському ринку! Звертайтеся!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner