Продавець Аквавітал розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
873 відгуків
03151, Соломенский район, ул. Днепропетровская, 22, Київ, Україна
Додати відгук
«Аквавітал»: Головний по басейнам!
+380 (66) 002-42-75
+380 (93) 168-01-43

Інструкція по установці і обслуговуванню компресорів Aquant серії RB

Інструкція по установці і обслуговуванню компресорів Aquant серії RB

Компресори Aquant серії RB. Керівництво користувача

Пневматичний Насос спіральний (серія RB) являє собою пневмопушку середнього тиску.

Переваги:

 • Висока якість;
 • Низька ціна;
 • Безмаслянного типу;
 • Сухий;
 • Простий в обслуговуванні;
 • Енергозберігаючий.

1. Принцип роботи

Крильчатка насоса складається з десяти лопатей і нагадує крильчатку великий турбіни. Повітря через вхідний отвір засмоктується всередину ротора, де він набуває обертальний рух і, за рахунок відцентрової сили і спеціальної форми лопаток, направляється в вихідний отвір спеціального спірального кожуха. З–за нерівномірності прискорення повітря набирає більшу швидкість (вироблене тиск в 12 -17 разів перевищує швидкість відцентрового блоувера має такий же діаметр отвору і частоту обертання).

2. Технічні характеристики

а) Насос має спеціальний електродвигун без додаткових механізмів. Компактний, легкий, безшумний. Відсутні будь–які контактні тертя всередині насоса, за винятком торця вала ротора. б) Насос складається з двох частин: крильчатки і кожуха, щільно прилеглий і має між собою повітряний зазор (0,2 — 0,3 мм). Відсутній прямий контакт обертової частини з кожухом насоса, за винятком опорного валу. При збільшенні зовнішнього навантаження, збільшується тиск та швидкість потоку, що трохи знижує продуктивність насоса.

3. Робочі характеристики

Модель Напруга Потужність Тиск Продуктивність Вага Розміри
RB–1.5 220В/50Гц 1,5 кВт 14,7 кПа 75 м3/год 14 кг 394x286x305 мм
RB–2 220В/50Гц 2 кВт 17,6 кПа 180 м3/год 22 кг 330x326x355 мм
RB–3 220В/380В/50Гц 3 кВт 19 кПа 200 м3/ч 32 кг 345x365x390 мм

4. Інструкції

Принцип роботи і технічні характеристики спірального пневматичної насосу та компресора LUOCI відрізняються один від одного, також як їх під'єднання. Неправильне підключення може стати причиною частих збоїв у роботі і зниження продуктивності, а в деяких випадках його виходу з ладу. Щоб цього не сталося, будь ласка, дотримуйтесь наступних інструкцій:

 • Не допускайте пошкодження труб, щоб уникнути зниження тиску і швидкості потоку.
 • Правильно встановіть робочу точку тиску і швидкості потоку, з урахуванням робочих характеристик обраної моделі насоса і трубопроводу.

4.1 Вибір пневматичної насоса

Перш за все, необхідно розрахувати робочі характеристики, рівень тиску і швидкість потоку. 1. Розрахунок загального обсягу повітря: враховується рівень концентрації чистого кисню на м3, кількість басейнів. 2. Р заг = Р норм + Р глибина + Н ін а) Р глибина розраховується як відстань між водною поверхнею і відкритою трубою у воді, на кожен метр припадає близько 10 кПа. б) Р норм (тиск в трубах) – це відношення довжини труби до її діаметра, враховуючи матеріал труби (рекомендується використовувати труби з гладкою внутрішньою поверхнею). См. таблицю

Вибір пневматичної насоса

в) Р ін – тиск з урахуванням впливу інших факторів, наприклад, клапан, відгалуження, точки повороту, витік та ін. Зазвичай цей показник становить 10 — 15% від загального тиску і перевищує його у разі впливу вищезазначених факторів.

3. При виборі насоса приймайте показники загального тиску і швидкості потоку в якості робочих точок враховуючи значення кривих.

а) Робоча точка вибирається посередині кривої, 50 — 70% максим тиску Не слід вибирати робочу точку близько до максимального тиску оскільки швидкість потоку буде низькою. Іншими словами відбувається сильне стиснення повітря навантаження збільшується і насос нагрівається і може навіть вийти з ладу/ До того ж низька швидкість потоку знижує продуктивність насоса.

б) Спіральний пневматичний насос серії має високу продуктивність і енергозберігаючі характеристики.

Модель вибирається в залежності від продуктивності, наприклад, насоси з низькою потужністю і тиском використовуються з короткими трубами і мілководдя.

4.2 Схема підключення

В основі роботи пневмосистеми лежить принцип гідромеханіки. Хоча правильно розподілити потоки повітря досить складно, все ж існують певні методи.

1. Насамперед, необхідно мінімізувати втрати тиску повітря в трубопроводі.

а) Пневматичний насос повинен знаходитись як можна ближче до випускного отвору, щоб скоротити довжину труб і відповідно знизити втрати тиску повітря. Через невеликих розмірів насоса, а також його безшумної роботи, установку можна робити відразу за стінний басейну, без будівництва додаткового приміщення. Технічне приміщення займає певну площу, змінюється схема труб, виникають втрати тиску, що впливає на продуктивність насоса. При значних втратах тиску, насос буде працювати на межі. Висока навантаження може привести до виходу з ладу компресора. Тиск пневматичної насоса не повинна перевищувати 70% від максимального тиску в системі. Температура не повинна підніматися вище 60С (враховується температура навколишнього середовища).

б) Мінімізувати кількість клапанів і кранів, заборонена установка труб під прямим кутом в межах 2м від отвору. Якщо крани встановлюються на вентиляційному отворі, оператор повинен відкрити кран перед запуском компресора. В іншому випадку в компресорі скупчується повітря, він починає працювати при максимальному тиску, підвищується температура, електродвигун нагрівається і згоряє.

в) Вибрати труби відповідного діаметра. Занадто великий діаметр збільшує витрати, в той час як занадто маленький збільшує втрати тиску і впливає на загальну продуктивність системи. Дотримуйтесь наступних правил:

 • діаметр головної магістралі не повинен бути менше діаметра вентиляційного отвору.
 • загальна площа гілок трубопроводу повинна дорівнювати або бути більше площі, ніж у головної

2. Паралельне з'єднання компресорів

При необхідності можна підключати два і більше компресора працюють разом або роздільно протягом тривалого часу.

а) У разі паралельного з'єднання буде потрібно спеціальне багатоканальне з'єднання під певним кутом. При одночасній подачі повітря, повітряний потік насоса А утворює газоподібний шар повітряного потоку насоса В,С, а насос, В свою чергу, утворює газоподібний шар повітряного потоку насоса С. В результаті насоси і перегріваються і виходять з ладу. Однак у випадку мультиканального приєднання, труби повинні встановлюватися під певним кутом один до одного, щоб уникнути утворення повітряних прошарків і збоїв у роботі насоса. б) У разі роздільного з'єднання, крани встановлюються на вентиляційному отворі кожного компресора. Якщо цього не зробити, буде відбуватися витік повітря від не працюючого компресора. Обов'язково перед запуском відкрийте клапан компресора, інакше станеться витік повітря або насос перегорить. Вирішити цю проблему допоможе установка блокуючого зворотного клапана.

3. З'єднання вентиляційного отвору з м'якими трубками

Оскільки корпус пневматичної насоса головним чином зроблений з алюмінію, а відстань між крильчаткою і корпусом складає всього 1,2 — 0,3 мм, не виключається ймовірність пошкодження насоса під час його встановлення у разі недотримання цієї інструкції. З'єднання притискної пластини з м'якою трубою може бути нещільним. Зовнішній вплив на пневматичний насос може погано вплинути на його роботу. Отже, для з'єднання рекомендується укладати гумові м'які труби відкритим способом. Для деяких насосів невеликої потужності (менше 2,2 кВ) використовуються армовані пластикові труби. Забороняється використовувати труби і притискні пластини з металу.

4. Щоб уникнути попадання води пневматичний в насос і як наслідок його пошкодження, рекомендується встановлювати вище рівня води. 5 Пневматичний насос повинен бути правильно підключений до електромережі щоб уникнути зворотного ходу води. В іншому випадку насос буде затоплений водою і вийде з ладу.

4.3 Способи випуску повітря

Досвід наших клієнтів показує, що є два способи випуску повітря:

 • з допомогою піщаного аератора,
 • за допомогою вентиляційної насадки на трубу.

Ми вважаємо, що другий спосіб найбільш ефективний, хоча клієнти не помічають особливої різниці. Можливо тому, що завдяки вентиляції в аераційної насадці повітря стикається і утворює бульбашки крупніше, ніж у першому випадку. Піщаний аератор крихкий і не може бути використаний протягом довгого часу. Тому витрати на нього досить великі. Незважаючи на високі початкові витрати, в довгостроковій перспективі вентиляційні отвори виявляються дешевше, ніж використання піщаного аератора.

Не менш важливим є вибір розміру і кількості отворів у трубах. Щоб не вийшло, що в одних місцях повітря більше, а у інших менше, рекомендуємо попередньо виконати наступні розрахунки:

 • Розмір отворів. Для більш ефективного використання кисню потрібно багато маленьких отворів, але, в той же час, вони легше і швидше закупорюються. Досвід показує, що краще підходять отвори діаметром 1 мм
 • Кількість отворів: кількість отворів залежить від необхідного об'єму повітря. Площа відкритих отворів повинна дорівнювати площі вентиляційних отворів.

Наприклад: А. Ми визначили, що діаметр відкритих отворів дорівнює 1 мм. Б. Довжина відкритих труб: 200 м, а діаметр вентиляційного отвору: 50 мм. В. Кількість відкритих отворів визначається як відношення площі діаметра вентиляційних отворів до площі діаметра відкритих отворів

Р. Розподіл відкритих отворів.

На кожні 8 см має припадати одне відкрите отвір. Слід звернути увагу, що розглядаємо довжину відкритих труб, розташованих під водою. Довжина вентиляційних труб не враховується.

4 .4 Установка та наладка

 • Насос встановлюється поряд з вентиляційним отвором. Щоб мінімізувати втрати тиску в трубах, встановлюйте насос згідно зі схемою. Відхилення не повинні перевищувати 90.
 • Насос повинен бути встановлений вище поверхні землі/води. Перед підключенням насоса до системи необхідно перевірити напрямок його роботи (у разі неправильної роботи, змінити). Дані заходи необхідні для запобігання зворотного всмоктування води і інших рідин в насос і, відповідно, його виходу з ладу.
 • Насос встановлюється на рівній і чистій поверхні, щоб уникнути попадання всередину насоса різного сміття. Насоси потужністю менше 5,5 кВ можуть фіксуватися за допомогою кріпильних гвинтів. Насоси потужністю понад 7,5 кВ зазвичай кріпляться за допомогою анкерних болтів.
 • Після установки насоса і прокладки труб перевірте правильність під'єднання клапанів, харчування, фітингів та ін Не рекомендується використовувати 3–фазові рубильники. При з'єднанні проводів використовуйте ізолятор, повітряний вимикач і ін. Не закривайте щільно вентиляційний отвір, щоб не створювати тривале навантаження на насос, що може стати причиною його пошкодження. Рекомендується також використовувати ПЗВ. При робочій потужності насоса більше 4 кВ ми радимо встановлювати запобіжний клапан.
 • Перед включенням насоса додайте в його внутрішню частину мастило 7018. Увімкніть насос і послухайте, як він працює.

А. Якщо при роботі насоса чутні сторонні шуми, за винятком повітряного шуму потоку і роботи електродвигуна, перевірте правильність всіх з'єднань і стан насоса ще раз.

Б. Перевірте роботу двигуна насоса і вентиляційних отворів. Клапан повинен бути відкритий, труби добре затягнуті. Ст. Після години роботи насоса, перевірити, не нагрівся чи корпус. При необхідності виміряйте її температуру. Звичайна температура не повинна перевищувати 60 С. У моделях потужністю понад 5,5 кВ температура не повинна перевищувати позначку в 70С. В іншому випадку вимкніть насос і усуньте проблему.

Р. Нормальний робочий тиск не повинен перевищувати 70% від максимального тиску. Наприклад, максимальний тиск близько 40 кПа, тому робочий тиск не повинен перевищувати 28 кПа. Перед запуском насоса завжди потрібно перевіряти його робочий тиск

Існують наступні способи перевірки:

а) Підготувати систему до роботи;

б) Під'єднайте щуп вимірювального приладу до випускного отвору насоса;

в) Встановіть вимірювальний прилад на 100 кПа(0,1 мПа).

г) Включіть насос і виміряйте його тиск. Робочий тиск насоса регулюється у відповідності з нормативними показниками для конкретної моделі.

д) Оскільки стиснене повітря не виходить вільно і постійно стискається в насосі, виникають деякі проблеми. Причиною високого тиску і температури є неправильне закриття клапана, неправильна схема труб, невідповідний розмір, занадто маленьке вентиляційний отвір та ін.

а. При виборі типу насоса, слід вибирати потік більше 20%.

б. Встановіть випускний клапан. Найкраще підходить кінець загальної труби або вентиляційний отвір насоса. ст. Відрегулюйте тиск з допомогою випускного клапана. Потім зафіксуйте потрібне положення.

5. Обслуговування та ремонт

 1. Приміщення, де встановлюється насос повинно мати рівну поверхню, міститися в чистоті і мати вентиляцію.
 2. Напрямок обертання крильчатки насоса повинно збігатися зі стрілкою на корпусі або глушнику насоса.
 3. Оскільки тільки вал безпосередньо з'єднується з ротором, змащується і обслуговується він як будь-електродвигун.
 4. Регулярно чистіть фільтраційну сітку і глушник на двох терміналах вентиляційного отвору, щоб уникнути забруднення.
 5. Вентиляційний отвір повинен з'єднуватися м'якою трубою (гумова труба пластикова гофрована труба і ін)
 6. Заміна валу проводиться кваліфікованим фахівцем. Відкрутіть гвинти, зніміть кришку насоса, вийміть всі деталі, почистіть їх і зберіть насос в зворотному порядку.

Щоб дістати крильчатку використовуйте спеціальний інструмент. При складанні не забудьте покласти підкладку. Попередньо новий вал очищається, сушиться, на нього наноситься мастило дисульфід молібденова консистентне змащення, а також мастило 7018. У разі виникнення будь–яких проблем слід звернутися в сервісний центр. Не розбирайте насос самостійно.

6. Усунення несправностей

Проблема Причини Дії
Підвищений рівень шуму Розбитий вал Замініть вал (див. пункт 6)
Крильчатка блокує інші деталі Потрібно сервісний ремонт
Зниження тиску і потоку Відсутність фази або неправильне напрям Перевірте підключення і перезавантажте насос. Якщо згорів двигун, замініть його
Вентиляційний отвір заблоковано Почистіть вентиляційний отвір
Всередину насоса потрапив сміття Потрібно сервісний ремонт

7. Застереження

 1. Перевірте відповідність напруги мережі напрузі, вказаній на насосі.
 2. Повітря може бути використаний через 10 хв з моменту включення компресора.
 3. Для нормальной работы напряжение в сети должно быть на 10% выше номинального напряжения, указанного на компрессоре.
 4. Защитите компрессор от прямых солнечных лучей и неблагоприятных погодных условий. Пневматический насос устанавливается выше уровня земли в сухом хорошо проветриваемом месте.
 5. Не допускайте попадания в компрессор жидкостей вредных для здоровья человека и оказывающих неблагоприятное воздействие на окружающую среду.
 6. Избегайте использования острых и взрывоопасных предметов вблизи работающего компрессора.
 7. Робоча температура компресора: -10°С ~ +40°С. При установці пневматичної насоса вище 1000 м від рівня моря, параметри можуть змінюватися.
 8. Установка повинна виконуватися кваліфікованим фахівцем з дотриманням всіх умов.
 9. Перед виконанням ремонтних робіт відключіть компресор від мережі.

Перейти до перегляду блауэров

У каталог

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner