Роботи-пилососи для басейну Zodiac серії CyclonX: інструкція, експлуатація, рішення проблем

Роботи–прибиральники для басейнів Zodiac CyclonX RC4300 і RC4400: керівництво по установці і експлуатації
Що важливо знати?
- Застосовувати тільки в плавальних басейнах. Не можна використовувати в ставках, ставках і озерах з рибою та іншими тваринами.
- Слід зберігати робот в тих місцях, де його не дістануть діти.
- Не бажано використовувати подовжувач для підключення блоку управління до розетки. Бажано заздалегідь підвести розетку до басейну на мінімальну відстань (3,5 метра) і захистити її від попадання вологи.
- При тому, що блок управління має захист від попадання вологи, вкрай небажано допускати його занурення у воду. Його бажано розмістити на відстані мінімум 3,5 метра від бортика басейну. Також необхідно забезпечити захист від попадання прямих сонячних променів.
- При випадковому зануренні блоку управління в басейн слід негайно відключити його від електромережі.
- Категорично не рекомендується купатися в басейні під час роботи робота–пилососа.
- Не можна використовувати пилосос під час проведення шокового хлорування.
- Заборонено самостійно розбирати блок управління — є ризик ураження електричним струмом. Крім того, це також впливає на термін гарантії.
- Пошкоджений кабель живлення краще замінити на оригінальний, ніж спробувати його відремонтувати.
- Після кожного циклу прибирання робота необхідно прибрати з води і розплутати плаваючий кабель (у випадку, якщо той заплутався).
- Перед промиванням, чищенням фільтра і будь-яким можливим обслуговуванням необхідно знеструмити пилосос і блок управління.
- Заборонено закопувати кабель або накривати його будь-якими будівельними матеріалами, що б не пошкодити його. Слід уважно ставитися до використання газонокосарок і тримерів, якщо кабель розташований на газоні.
- Не можна використовувати апарат поза басейну.
- Щоб на роботу і знос деталей робота не впливали параметри води, вони повинні відповідати наступним значенням: хлору не більше 3 мг/л; pH від 6.8 до 7.6; температура води від 15 до 35°C.
- Не використовуйте апарат поза води.
1.1 Попередження про використання робота–пилососа в басейнах з вінілової поверхнею
При обробці чаші басейну з лайнера (ПВХ плівка) є ризик його зношування за рахунок тертя щіток робота–пилососа.
1.2 Комплект поставки
1.3 Технічні характеристики
- Напруга електроживлення блоку управління: 220-240 В змінного струму, 50 Гц
- Напруга електроживлення робота: 30 В постійного струму
- Максимальна споживана потужність: 150 Вт
- Довжина кабелю: 15 м (RC 4300) / 18 м (RC 4400)
- Розміри (Д x Ш x В): 41 x 42 x 28 см
- Вага: 9 кг
- Теоретична ширина поверхні, що очищається: 220 мм
- Продуктивність насоса: 16 м3/год
- Тривалість циклу: тільки дно (1,5 години) / Дно + бічні стінки +лінія рівня води (2,5 години)
1.4 Рекомендації по використанню
- Перед запуском пилососа в басейн потрібно прибрати всі предмети, які можуть вплинути на його роботу: термометри, плаваючі дозатори хімії, іграшки, надувні круги, матраци і т. д.
- На момент першого запуску (навесні після розконсервації басейну або тільки після споруди) необхідно прибрати весь великий сміття вручну.
- Потрібно опустити робот–прибиральник в басейн, і тільки після цього вибрати і активувати цикл очищення.
- Для пристосування робота конкретно до вашого басейну бажано спочатку вибрати режим очищення «тільки дно» (bottom–only).
- Немає протипоказань, якщо робот буде працювати при включеній фільтрації басейну. Однак якщо буде помічено, що струмінь від поворотної форсунки заважає пересуванню робота, тоді бажано на час прибирання відключати циркуляційний насос.
- Бувають випадки, коли робот проходить не всі ділянки басейну. В такому випадку змініть місце занурення агрегату, поки не знайдете оптимальне місце.
- Якщо використовувати робот–прибиральник на постійній основі (3 — 4 рази в тиждень), це істотно знизить засмічення фільтрувальної станції і сприятливо позначиться на чистоті басейну.
1.5 Занурення робота–пилососа
- Крок 1: Необхідно розмотати плаваючий кабель по всій довжині паралельно одній з стінок басейну (1) для уникнення заплутування при зануренні пилососа (4).
- Крок 2: Візьміть за ручку і опустіть апарат в басейн уздовж стіни (2).
- Крок 3: Нахиліть робот у всіх напрямках, щоб з нього вийшов повітря (3).
- Крок 4: Відпустіть робот суворо вертикально в басейн. Можна перевертати при цьому його на бік або перевертати. Робот повинен повністю опуститися під воду. Прослідкуйте, щоб кабель при цьому не зачепився і робот міг лягти на дно.
1.6 Електричне підключення.
- Кабель від робота приєднайте до блоку управління (1)
- Під'єднайте кабель робота до блоку управління (1).
- Вставити конектор (ви повинні почути 2 клацання) (2). Переконайтеся в тому, що конектор увійшов досить щільно. У протилежному випадку повторіть операцію.
- Підключіть мережний кабель. Підключайте блок управління тільки до електричної розетки, захищеної УЗО 30 мА (при виникненні сумнівів викличте кваліфікованого електрика).
- Для від'єднання кабелю робота від блоку управління, натисніть на 2 пружинних фіксатора на кінці коннектора і одночасно потягніть (3).
2.1 Монтаж транспортувальної візки (RC 4400)
2.2 Монтаж блоку управління на базі (RC 4300)
3. Опис блоку управління
4.1 Запуск
При першому запуску робота бажано включити цикл очищення «тільки дно» для його адаптації до басейну. Даний і будь-який інший цикл можна змінити в будь-який час, коли працює робот. Немає необхідності чекати кінця циклу, щоб внести зміни. При першому включенні згідно з заводськими налаштуваннями загоряються індикатори циклу «дно і бічні стіни, але можна вибрати цикл «тільки дно» або «дно + бічні стінки + лінія рівня води». Після активації циклу очищення робот залишиться без руху кілька секунд — це штатна ситуація, відбувається налаштування системи. Також цілком нормальним є випадки, коли пилосос під час прибирання зупиняється — відбувається коректування маршруту і прорахунок оптимального руху для покриття всіх ділянок басейну.
4.2 Регулювання часу очищення (RC 4400)
У даній моделі є можливість збільшити або зменшити час для прибирання (+/– - 0.5 година).
4.3 Контроль очищення ватерлінії
На кожному типі обробки басейну робот–очищувач буде поводитися інакше. За оптимізацію очищення стін і ватерлінії для всіх типів басейнів відповідає функція SCS, при цьому всмоктувальна здатність робота буде незмінною при русі по дну.
На поведінку чистильника також впливає ступінь забруднення фільтра. Чим він ближче знаходиться до наповнення — тим повільніше будуть руху робота і його здатність повзати по стінах. При запуску робота бажано проконтролювати, як він піднімається по стінах і проводить очищення ватерлінії, вносити коригування допоможе кнопка SCS (активна в будь-який час). В таблиці вказані варіанти поведінки робота і як з допомогою кнопки SCS оптимізувати його роботу
4.4 Припинення роботи
Після закінчення циклу прибирання автоматичний пилосос припинить свою роботу самостійно. Для передчасної зупинки передбачена кнопка Start/Stop.
З води робот можна дістати, коли вона знаходиться на відстані витягнутої руки (1). Візьміть його за ручку і підніміть на поверхню (2), попередньо давши можливість воді витекти з робота.
4.5 Зберігання пилососа і блоку управління
Після закінчення циклу прибирання пилосос необхідно витягти з води і прибрати в технічне приміщення на зберігання. Перед цим треба зробити такі дії:
- Відключити плаваючий кабель від блоку управління.
- Розкласти кабель вздовж басейну, попутно розплутавши можливі вузли.
- Дати можливість кабелю і роботу висохнути.
Якщо ви володар модель RC4400, в якій комплектації присутня транспортний візок, необхідно робот встановити на неї вертикально, щоб вода вийшла з робота і він просох. Плаваючий кабель потрібно намотати на спеціальні тримач для виключення заплутування, після чого все забирається в місце зберігання до наступного разу.
5.1. Очищення фільтра
Як і в будь-якому іншому пилососі, водні пилососи накопичують бруд у внутрішньому фільтрі. Природно, з часом він забивається і ефективність прибирання падає. Рекомендовано промивати фільтр після кожного циклу прибирання — в іншому випадку залишилася бруд може надійно прилипнути до сітку фільтра і затвердіти. Для промивання використовуйте чисту воду.
Як дістати фільтр:
- Система «Push'; Go» (малюнок 1 і 2) має кнопкою, при натисканні на яку ручка фільтра автоматично підніметься вгору.
- Зніміть збірку «кришка + рукоятка», потягнувши за рукоятку (малюнок 3).
- Відіжміть два фіксатор кришки, щоб витягнути фільтр (малюнок 4 і 5).
- Промийте фільтр в чистій воді (малюнок 6).
У моделі RC 4400 передбачена функція оповіщення при наповненні фільтра. У цьому випадку загориться сигнальний індикатор «Промити фільтр», який буде горіти до кінця циклу прибирання. Рекомендується не чекати завершення циклу, а примусово його перервати, почистити фільтр і запустити робот заново.
5.2 Заміна зношених щіток
Автоматичний пилосос для басейну оснащений щітками ПВХ, з допомогою яких він видаляє бруд з поверхні чаші. Ці щітки мають індикатори зносу (рис.1). При необхідності їх замінюють, для цього виконують такі дії:
- Виймають язички–фіксатори з отворів, де вони зафіксовані.
- Щоб встановити нову щітку, потрібно заправити сторону без кріпильних язичків під тримач щітки (рис. 2).
- Після чого щітку потрібно обернути навколо валу і вставити язички в прямокутні отвори (рис. 3).
- Після чого за допомогою плоскогубців потрібно потягнути за кінець кожного язичка, щоб затягнути його в прямокутний отвір.
- Обріжте язички за допомогою ножиць так, щоб вони знаходилися на одному рівні з пластинами щітки (4).
Бажано міняти щітки після 2 сезонів використання.
5.3 Заміна зношених гусениць
З часом протектор на гусеницях може стертися, або порватися сама гусениця при неправильній експлуатації. Як правило, змінюються відразу обидві гусениці. Щоб зробити заміну:
- Робот покладіть на бік (рис. 1)
- Починаючи з одного з коліс, потягніть за внутрішню частину гусениці, щоб відокремити її від колеса (рис. 2). Потім зніміть гусеницю.
- Для установки нової гусениці, вирівняйте внутрішню поверхню гусениці з поглибленнями першого колеса (рис. 3).
- Надягніть на гусеницю друге, потім третє колесо. Натисніть на гусеницю, щоб вона щільно увійшла в канавки на колесах (рис. 4). Переконайтеся в тому, що гусениця проходить під напрямної.
5.4 Технічне обслуговування.
- Робот іноді потребує чищення. Для цього використовується чиста вода або злегка мильна. Використовувати розчинники заборонено!
- Після чищення апарат бажано промити у чистій проточній воді.
- Сохнути робот–чистильник повинен в тінистому місці і подалі від басейну.
6.1 Проблеми та способи усунення
Миготіння світлодіодного індикатора «Увага».
Якщо індикатор не горить, робот працює нормально. Якщо індикатор починає блимати, очищувач повідомляє про те, що необхідно виконати перевірку для оптимізації його роботи та/або усунення проблеми. См. наступну таблицю
Проблеми | Способи усунення |
В процесі чищення робот не досить щільно прилягає до дна басейну |
Є 3 причини:
|
Пилосос не може залізти на стіну басейну |
Можливо:
|
После запуска робот остается без движения. |
Действия:
|
Запутался плавающий кабель |
|
Блок управління не реагує |
Витягніть з розетки вилку від кабелю живлення, через 10 секунд знову застроміть. Якщо проблема не зникла, зверніться в сервісний центр |
Докладний опис і ціна |
Zodiac CyclonX RC PRO 4300 |
Докладний опис і ціна |
Zodiac CyclonX RC PRO 4400 |