Продавець Аквавітал розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
874 відгуків
03151, Соломенский район, ул. Днепропетровская, 22, Київ, Україна
Додати відгук
«Аквавітал»: Головний по басейнам!
+380 (66) 002-42-75
+380 (93) 168-01-43

Насоси-дозатори хімічних реагентів — незамінні помічники в обслуговуванні басейну

Насоси-дозатори хімічних реагентів — незамінні помічники в обслуговуванні басейну

Чистота басейну залежить не тільки від стабільної роботи фільтраційної системи, але також і від своєчасної дезінфекції води. Для цієї мети використовуються спеціальні установки і хімія знезаражуючого дії. Застосування хімічних речовин вимагає особливого підходу, щоб вода мала оптимальний рівень рН, а хвороботворні мікроорганізми і водорості не мали жодних шансів. Самостійна дозування реагентів не тільки забирає багато часу, це не найприємніше, більш того, небезпечне, захід. Дану задачу з легкістю вирішує спеціальний насос-дозатор або дозуюча станція. Пристрій вводить необхідну кількість дезінфікуючої рідини, роблячи це автоматично і регулярно. Про це диво-дозаторі і піде мова в нашій статті.

 

Особливості роботи насоса-дозатора і його місце в системі фільтрації басейну

Для чіткого розуміння звідки насос бере дезінфікуючу рідину, і куди він її подає, пропонуємо ознайомитися з малюнком нижче.

Наступний малюнок наочно показує схему підключення насоса-дозатора до системи фільтрації басейну.

 

Різновиди насосів-дозаторів

В першу чергу, насоси бувають автоматичного дозування, вони працюють від зовнішніх електродів, що вимірюють параметри води. Процесор обробляє сигнал, отриманий від електрода, і насос-дозатор самостійно вносить необхідну дозу дезинфекантов. Також пристрій може вносити необхідну дозу реагентів, виходячи з установки, які користувач вніс вручну.

Також обладнання класифікуються за подачею реагенту на:

 • насоси постійного дозування — пристрій працює (дозує) у постійному ON/OFF режимі, при цьому його продуктивність регулюється частотою імпульсів (вприскувань) в діапазоні, наприклад, від 0 до 180 імп/хв або від 0 до 100%.

 • насоси пропорційного дозування — працюють від імпульсного лічильника — водоміра (це додаткове обладнання, яке необхідно докуповувати); у цьому випадку можливі різні режими роботи, наприклад, дозування за рівнем рН, RedOx, Cl води; дозування за сигналами від зовнішнього витратоміра, режим ppm (мільйонна частка) для дуже точного дозування; дозування по зовнішньому токовому сигналу з діапазоном від 4 до 20 ма і т. д.

Насоси класифікуються за типом реагенту:

 • універсальні — для всіх реагентів;

 • тільки для одного реагенту;

 • комбіновані — для деяких.

Дозуючий насос розрізняється за своєю будовою і принципом роботи, тому варто поговорити детальніше про кожен з видів окремо:

 • Перистальтичний — також ще називається шланговим з причини своєї будови; конструкція такого насоса складається з шланга і механізму за типом роликів. Завдяки стисненню, виробленого роликовим механізмом, та зміни тиску всередині шланга забезпечуються оптимальні режими перекачування рідини. Перистальтичний насос взаємодіє з рідким реагентом виключно всередині, в цьому і полягає його основна перевага. Для виготовлення шланга до такого насосу використовують щільні і гладкі матеріали, таким чином, пристрій без проблем займається перекачуванням в'язких, ущільнених і токсичних речовин протягом всього періоду експлуатації.

 • Мембранний — такий насос по своїй ефективності і практичність не поступається перистальтическому; конструкція мембранного насоса являє собою мембрану, з'єднану з поршнем, він, в свою чергу, здійснює зворотно-поступальні рухи, таким чином, заповнюючи і спорожняючи камеру дозатора. При цьому одна камера відповідає за забір рідини, а інша — за її викид, завдяки чому створюється безперервний потік. За обсяг подаваного реагенту відповідають електромагнітні клапани. За допомогою сучасної електроніки здійснюється процес їх відкривання і закривання. Варто відзначити, що дані клапани — чутливі до параметрів середовища, і зазвичай оптимальні умови їх експлуатації запропоновані розробником. Головна перевага даного насоса полягає в його еластичності мембрани, яка стійко переносить досить високий тиск, перекачуючи при цьому великі об'єми рідини. В основі роботи мембранного насоса лежить не електрична енергія, а електромагнітна, тому дане устаткування може застосовуватися для роботи з легко займисті речовини.

 • Плунжерний — в основі роботи даного насоса лежить рух плунжера (поршня); ця різновид дозуючих насосів здатна перекачувати більший об'єм рідини, ніж вищеописані типи насосів. Його компактні габарити і можливість установки при різних умовах навколишнього середовища забезпечують плунжерному насосу популярність серед досвідчених власників басейнів. Високоміцні компоненти насоса дозволяють використовувати його з щільними (навіть напівтвердою) та гарячими рідинами. Тут досить складна електроніка, складається з цифрових та аналогових блоків керування, датчиків, індикаторів витрати, міксерів хімікатів, пристроїв високоточною дозування і т. д. Однак, ефективність застосування такого насоса виправдовує і його специфічну конструкцію, і вкладені в дане обладнання інвестиції.

Основні параметри, які слід враховувати при виборі насоса-дозатора:

 • яка речовина буде дозувати насос (звертаємо увагу, з яких матеріалів виготовлені насосна частина, мембрани, ущільнення або плунжери);

 • яка в'язкість дозуючого речовини, а також наявність твердих частинок в розчині та їх розміри (в залежності від ступеня в'язкості визначається і варіант виконання насоса);

 • продуктивність і тиск, які необхідно отримати від насоса;

 • тип управління і автоматичного контролю.

 

Основні переваги дозуючих насосів

Мабуть, головним достоїнством дозуючого насоса є можливість задати параметри швидкості робочого процесу. Також є можливість програмування, таким чином, щоб у визначений відрізок часу було закачано конкретний обсяг реагентів. Коли необхідно перекачувати великий об'єм рідини, насос-дозатор для басейну — незамінний, адже він здатний перемістити кілька сотень літрів протягом години. Природно, в даному випадку ми говоримо про промислових насоси-дозатори, які встановлюються для громадських чи олімпійських басейнів, в аквапарках. Однак вищезгадані переваги насосів-дозатор властиві і для обладнання, яке встановлюється в системи фільтрації приватних басейнів, де продуктивність досягає максимум 8 л/год. л/годину. Цей параметр — умовний і залежить від маси факторів, тому пропонуємо Вам ознайомитися з наступним малюнком, який полегшить вибір насоса-дозатора.

Підсумки

Щоб знезараження води здійснювалося завжди вчасно, а необхідні реагенти надходили в необхідній кількості, рівень рН залишався на оптимальному рівні, а Ви і Ваші гості отримували справжнє задоволення від купання в басейні, рекомендуємо придбати дозуючі насоси і станції. В Інтернет-магазині «Аквавитал» Вам завжди допоможуть підібрати якісне обладнання за кращою ціною в Україні! Звертайтеся!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner