Продавець Аквавітал розвиває свій бізнес на Prom.ua 15 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
901 відгук
«Аквавітал»: Головний по басейнам!
+380 (66) 002-42-75
Відділ продажу
+380 (93) 168-01-43
Відділ продажу

Електронагрівачі і теплообмінники: вибираємо обладнання для комфортної температури води в басейні

Електронагрівачі і теплообмінники: вибираємо обладнання для комфортної температури води в басейні

Комфортне купання в басейні можливо лише за умови оптимальної температури води. Для кожної людини вона своя, але в цілому це діапазон від +22 до 35°С. Створити сприятливі умови в даному випадку не так-то й просто, адже обсяги басейну часто — досить великі, при цьому вода володіє хорошою теплопровідністю. Тому басейну кожен власник замислюється над підключенням системи підігріву води. Для цієї мети використовується електронагрівач або ж теплообмінник. Сьогодні ми поговоримо про даному обладнанні, виділивши основні переваги кожного з них.

 

Електронагрівачі

Електронагрівач для басейну є найбільш популярним і, мабуть, самим простим пристроєм, призначеним для підігріву води. Зазвичай дане обладнання характеризується компактними габаритами і відносно невисокою вартістю. Принцип його дії заснований на проточному підігріві води, яка проходить через його корпус. Встановлюється електронагрівач відразу після фільтраційної системи, тому чаша басейну наповнюється вже очищеної і підігрітою водою.

Основні переваги електричних нагрівачів для басейнів:

  • компактні розміри;

  • зручний контроль температурного режиму;

  • можливість встановлення заданого значення температури.

Як же вибрати оптимальний варіант електронагрівача для басейну? Важливо те, що дане обладнання не розраховане на роботу з великим басейном, наприклад, громадського або спортивного типу. Однак це відмінне рішення для власників приватних басейнів. Вибираючи пристрій, врахуйте наступне:

  • Потужність — зазвичай потужність таких пристроїв варіюється в межах від 3 до 18 кВт. Є моделі, які Ви можете підключити до трифазної електромережі (цей фактор слід враховувати, щоб Ваша проводка відповідала необхідним вимогам). Ось приблизний варіант розрахунку потужності устаткування: 0,3-0,5 кВт/м3 (для закритого басейну) і 0,5-1 кВт/м3 (для відкритого басейну).

  • Температура — максимально допустимий режим, і у деяких моделей він становить 30°С, а у інших — і зовсім знаходиться на позначці аж 40°С. Не забувайте, що чим більше втрата тепла, тим вище і енерговитрати.

  • Тиск — маються на увазі рівні робочого тиску та проточного обсягу (максимальні).

  • Контроль — захисні та регулюючі прилади; наявність датчика захисту від перегрівів, термостата і інших пристроїв забезпечить безпечну і тривалу експлуатацію, та й додасть Вам спокою і впевненості у справності обладнання.

  • Матеріал — в якості матеріалу для корпусу досить часто використовується пластик високої міцності, однак не женіться за дешевизною, краще придбати електронагрівач з нержавіючої сталі. Такий апарат прослужить значно довше. До речі, ТЕН повинен бути теж з нержавійки, а краще, щоб він був виконаний з титану.

Для Вашої зручності пропонуємо скористатися таблицею, яка допоможе зробити вибір електронагрівача більш простим і швидким.

Теплообмінники

Теплообмінник для басейну є спеціальним пристроєм, який нагріває воду шляхом передачі тепла від гарячої води (котлової) до холодної води (басейн). Усередині теплообмінника розташовані канали, по яких рухається вода, таким чином, між ними і відбувається процес теплообміну.

Теплообмінник складається з змійовика, циркуляційного насоса і теплоносія. Особливості даних компонентів, конфігурація самого басейну, а також умови експлуатації задають параметри для правильного підбору теплообмінника. Природно, чим більше чаша басейну, тим більше часу знадобиться пристрою для підігріву води, тим вище енергетичні витрати. Зазвичай в комплекті до обладнання йде таблиця, яка допоможе розрахувати приблизний час нагрівання.

Тип нагрівача також має значення при виборі теплообмінника. Відгуки користувачів говорять про те, що найменші витрати виходять при підключенні системи нагріву басейну до системи газового опалення будинку. Однак якщо тепла в оселі недостатньо, система не зможе виділити необхідну енергію для басейну, і вода в ньому холодна. При такому розкладі краще використовувати теплообмінник з електропідігрівом, підключений до контуром нагріву води від бойлера або електричного котла. Таким чином, постійна подача електрики забезпечує безперебійне функціонування теплообмінника. Варто відзначити, що параметри потужності у теплообмінника — досить великі, тому вкрай важливо, щоб і сама електромережу відповідала навантаженні.

 

Підсумки

Як ми бачимо, традиційне устаткування для підігріву води в басейні, представлене електронагрівачами і теплообмінниками, не поспішає віддавати гілку першості альтернативних способів. Це перевірені роками пристрої, які забезпечують комфортну температуру в басейні цілий рік. Якщо Ви зацікавлені в покупці такого обладнання, звертайтеся в Інтернет-магазин «Аквавитал». Тут і підберуть оптимальний варіант, і якісний сервіс нададуть. Чекаємо Ваших замовлень!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner