Насоси для басейнів та системи фільтрації: особливості обладнання і правила вибору

Насос і система фільтрації, будучи окремими робочими вузлами плавального басейну, тим не менш, взаємопов'язані і виконують одну й ту ж функцію: створюють комфортні умови для плавання. Без цього обладнання навряд чи можна уявити функціональний басейн. Про особливості насосів і фільтрів ми і поговоримо далі, а також дамо цінні рекомендації щодо оптимального вибору даного обладнання.
Насоси для басейнів
Природно, щоб вода потрапляла в систему фільтрації, необхідний насос. Саме для неї і підбирається насосне обладнання. Нормальними показниками продуктивності насоса є 5-6 годин, протягом яких пристрій має перекачати весь обсяг води при температурі повітря до 20°С, це в середньому 2-2,5 рази в добу. Якщо ж температура навколишнього середовища або приміщення дорівнює 25-30°С, то насосне обладнання той же обсяг повинно перекачати від 3 до 4 разів за добу, вище 30°С — до 5-6 разів. Щоб зрозуміти взаємозалежність насоса і системи фільтрації, пропонуємо Вашій увазі простий, але досить наочний малюнок розташування основних компонентів плавального басейну.
Багато власників басейнів перед покупкою насосного обладнання задають природне запитання: скільки їм необхідно насосів для ефективної роботи системи фільтрації? Стаціонарні та побутові басейни комплектуються одним насосом. Але при наявності зони релаксу з джакузі і фонтанами басейн слід доукомплектувати додатковими насосами. Тому їх кількість залежить від фільтраційної системи і «потужності», якщо можна так висловитися, зон релаксації.
Насосне обладнання, яке застосовується для басейнів, поділяється на такі види:
-
поверхневий або самовсмоктуючий насос;
-
циркуляційний насос;
-
тепловий насос.
Найбільш популярною різновидом є самовсмоктуючий насос. Він тому і затребуваний, так як самостійно всмоктує воду і здатний підняти її на висоту до 3 метрів. Такий насос зазвичай встановлюється на поверхні поблизу басейну. Важливо, щоб підбір насосного обладнання та системи фільтрації здійснював компетентний фахівець. Адже ці елементи повинні працювати синхронно, і при неправильному виборі насоса або очищення буде недостатньо якісною, або надто потужне обладнання буде швидко виводити фільтр з робочого стану, що спричинить невиправдані витрати.
До речі, купуючи поверхневий насос, зверніть увагу, з якого матеріалу виготовлена внутрішня частина агрегату. Наприклад, при використанні хлорвмісних реагентів або інших хімічних речовин краще брати насос, виготовлений зі спеціального пластику. Якщо вода в басейні — морська, варто задуматися над придбанням насоса з бронзовою начинкою.
Циркуляційні насоси використовуються в тому випадку, коли все технологічне обладнання розташоване в спеціальному технічному приміщенні, як правило, поруч з басейном нижче рівня води. У разі, коли є необхідність забезпечити потоки води в певній ділянці басейну, також використовують циркуляційний насос, який створює вир, бульбашки.
Справжнім відкриттям для багатьох власників басейнів може стати тепловий насос, який використовують до настання пізньої осені. У нього дві частини, одна з яких занурена в чашу басейну, інша — встановлена поруч. Даний спосіб обігріву є прекрасною альтернативою газу і обходиться приблизно в 5 разів дешевше. Тим більше, такий вид насоса славиться безперебійної і довговічною роботою, а термін його служби складає близько 20 років.
Системи фільтрації для басейнів
На сьогоднішній день найбільшу популярність мають системи механічного очищення води, зокрема піщані фільтри. В якості наповнювача найчастіше використовується кварцовий пісок. При виборі системи фільтрації басейну, в першу чергу, зверніть увагу на наступні параметри:
-
продуктивність;
-
ступінь фільтрації;
-
матеріал корпусу;
-
інтервал обслуговування;
-
наявність комплектуючих;
-
легкість обслуговування і установки.
Тип фільтраційної системи, як, втім, і самого фільтраційного елемента, встановленого в бочці, забезпечує та відповідні параметри ступеня очищення, а також інтервалу обслуговування. На сучасному ринку систем фільтрації Ви можете підібрати варіант, який гарантує якість фільтрації від 1 до 100 мікронів. Природно, чим краще цей показник, тим менше витрата хімічних реагентів, а також ризик появи хвороботворних мікроорганізмів.
Фільтраційна ємність, яка перебуває під постійним тиском насоса, повинна бути виготовлена з високоміцного матеріалу, який забезпечить стабільну роботу, особливо в момент пікового навантаження. Популярні матеріали в контексті надійності можна представити у вигляді рейтингу:
-
мотанное скловолокно;
-
термопластик;
-
поліетилен;
-
пластик.
Важливо також дотримання максимально допустимого робочого тиску, яке не повинно перевищувати 2 атм. Підвищення цього рівня має стати сигналом про забруднення і необхідності промивання фільтруючого матеріалу.
Підсумки
Природним бажанням кожного власника басейну є завжди чиста вода. Сучасні системи фільтрації і насоси з легкістю вирішують цю задачу. А якісне обладнання даного напрямку Ви можете замовити в Інтернет-магазині «Аквавитал» за найкращими цінами! Звертайтеся!