Весняний запуск басейну
Із приходом весняного тепла душа так і прагне наповнити басейн водою, включити в ньому обладнання і чекати, поки він прогріється, щоб на півроку забути про минулі холодів і зимової холоднечі. Але басейн після зими брудний, обладнання знято або не підключено, а залишилася в ній вода швидше нагадує брудний ставок, ніж чистий басейн. Тому перед стартом купального сезону потрібно провести комплекс заходів з розконсервації басейну, який для всіх басейнів приблизно аналогічний.
1. Перш за все, потрібно провести ревізію наявних хімічних препаратів і переконатися, що вони не відсиріли, не розмокнули і термін їх використання не підійшов до кінця. В першу чергу необхідно використовувати препарати з тих банок, які відкриті. Перевірити, чи достатньо реактивів в тестерах. Відсутні хімікати необхідно докупити в потрібному обсязі з розрахунку на весь сезон.
Що потрібно?
- Швидкий хлор
- Повільний хлор
- Реагент для зниження рівня Ph
- Альгіцид проти водоростей
- Флоккулянт
- Тестер на хлор (або кисень) та Ph
2. Злити стару воду з басейну, прибрати компенсатори і витягти великі частини сміття. Якщо в чаші помічені забруднення, то їх потрібно очистити за допомогою спеціальних засобів для чищення басейну, після чого змити залишки бруду і хімікатів. Також бажано обробляти кути басейну альгіцидом, оскільки водорості та їх спори найчастіше збираються в цих ділянках і можуть успішно перезимувати.
Що може бути потрібно?
- Чистячі засоби від вапняних відкладень, жирових плям і відкладень металів
- Засоби для очищення ватерлінії
- Альгіцид
3. На цьому етапі слід повернути все демонтоване на зиму обладнання. Встановити сходи, прикріпити всі зняті шланги, закріпити їх хомутами. Електрообладнання підключити до розподільного щитка. Заповнити басейн водою, після чого бажано зробити промивку системи фільтрації, встановивши ручку на 6–ходовому клапані в положення "зворотна промивка" до того моменту, коли в злив піде чиста вода. Після цієї процедури можна перемикати в режим нормальної фільтрації. Не зайвим буде провести огляд труб і кранів та місць їх з'єднання з обладнанням на предмет підтікання.
4. Етап водопідготовки. Проводиться тільки при включеній фільтрації. Для початку необхідно вимірювати рівень pH в набраної воді тестером. Якщо він відхиляється від норми (7,0 — 7,6), то треба його скоригувати препаратами для зниження або збільшення pH. В процесі подальшої експлуатації басейну рівень pH рекомендується регулярно перевіряти і коригувати до норми.
Після цього можна проводити шокову обробку для того, щоб прибрати з води патогенні мікроорганізми. Паралельно вноситься альгіцид, який запобігає розвиток водоростей. При шоковій дезінфекції купатися не можна, потрібно почекати 8 годин, поки препарати рівномірно не розподілиться у воді, а концентрація хлору знизиться до безпечної (0,3 — 0,5 мг/л). Бажано шокову обробку проводити на ніч.
Якщо вода помутніла, необхідно внести коагулюючий реагент, він зіб'є всю суспензія в пластівці, які потім заберуться з допомогою водного пилососа в каналізацію. Після проведення шокової обробки можна включати і обладнання, яке відповідає за нагрівання води.
Які препарати потрібні?
- Реагенти pH–мінус або pH–плюс
- Шоковий (швидкий) хлор або активний кисень
- Альгіцид
- Флоккулянт
5. Этап поддержи чистоты воды. На следующий день после шоковой обработки нужно снова сделать замер уровня pH, при необходимости отрегулировать его до нормы, и после этого вносить хлор медленного действия, а также альгицид. Процедуру повторять один раз в 7 — 14 дней. Бассейн готов к использованию!
Необходимые препараты
- Альгицид
- pH–минус или pH–плюс
- Медленный хлор или таблетки комбинированного действия (включающие в себя все вышеперечисленные реагенты).
Пам'ятайте: правила застосування та дозування препаратів знаходяться на етикетці на банку. Оскільки у кожного виробника свої заходи витрати хімії, то уважно вивчайте і розраховуйте для вашого об'єму басейну.
Чистого Вам басейну і теплого літа!
У каталог хімії для басейнів | Каталог |