Продавець Аквавітал розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
897 відгуків
«Аквавітал»: Головний по басейнам!
+380 (66) 002-42-75
Відділ продажу
+380 (93) 168-01-43
Відділ продажу

Як доглядати за басейном? Догляд та обслуговування в домашніх умовах

Як доглядати за басейном? Догляд та обслуговування в домашніх умовах

Хімія для басейнів. Інструкція по застосуванню

Як відомо, вода — джерело життя. З води в тій чи іншій мірі складається все живе на Землі. Але вода також є середовищем життя і шкідливих мікроорганізмів — бактерій, вірусів, грибків, водоростей, які благополучно живуть і розмножуються у воді. У природному середовищі ріст і життєдіяльність мікроорганізмів у воді контролюється замкнутими харчовими біологічними процесами — найпростіші мікроорганізми служать їжею більш складним, складні мікроорганізми поїдаються ще більш складними, які, в свою чергу, служать їжею для безхребетних і так далі, до вищих організмів.

вода ― джерело життя

А тепер уявіть, що потрапивши в басейн, де біологічні процеси не контролюються вищими організмами, найпростіші починають неконтрольоване зростання... наслідком цього вода в басейні може зіпсуватися за лічені дні. Тут вам забезпечено і помутніння води, і позеленіння, і обростання слизом сходинок в басейні, і псування дорогого басейнового обладнання, і, в кінцевому підсумку, вода обов'язково зіпсується так, що басейн більше буде нагадувати болітце, ніж куточок відпочинку. І що найнеприємніше — бурхливо розвиваються колонії мікроорганізмів можуть завдати шкоди вашому здоров'ю. Так чи є вихід з такої ситуації? Є, і він полягає в застосуванні спеціальних засобів по догляду за водою в басейні.

У даній статті ми опишемо ці препарати і розповімо вам, як ними користуватися, скільки і коли їх вносити для того, щоб басейн став куточком раю на вашому подвір'ї.

Отже, догляд за водою в басейні складається з наступних етапів:

1. Стабілізація рівня Ph.

Рівень Ph — неймовірно важливий показник, який постійно потребує вимірах і коригуванню. Він показує, яка у вас вода — лужна або навпаки, кисла. Ідеальним рівень вважається в межах 7.0–7.4. Якщо рівень Ph нижче норми, то вода вважається кислою. У цьому випадку ваш басейн обов'язково завітає корозія, а це, у свою чергу негативно позначиться на роботі обладнання в басейні. Але, як правило, рівень Ph в басейнах при підвищенні температури і при збільшенні інтенсивності купання має властивість збільшуватися, і така вода вже буде вважатися лужний. Це загрожує бурхливим ростом водоростей, кальцієвими відкладеннями на стінах і підлозі басейну, подразненням слизових у купаються. І в обох випадках ефективність роботи хімії буде знижуватися в міру збільшення відхилення рівня Ph від норми, а це означає, що ви будете вносити хлорні препарати в басейн буквально відрами.

Відрегулювати рівень Рн у вашому басейні допоможуть препарати для корекції рівня Ph на основі гідросульфату натрію, а для виміру його рівня існує крапельний тестер, Крім того, препарат Ph мінус використовується як засіб, завдяки якому можна позбутися від вапняних відкладень в басейні.

Дозування: 75 грам сухого препарату знизять рівень Ph в басейні об'ємом 10 м3 на 0,1 одиницю.

2. Шокова дезінфекція.

При наповненні басейну новою водою до початку купального сезону з різних джерел (свердловина або водопровід) разом з водою в басейн потрапляє безліч різних мікроорганізмів, грибків і водоростей. Тепла вода в басейні, яка отримує велику дозу ультрафіолету від сонця; залишки органіки, часточок шкіри і волосся від купаються; потрапляє у воду пил і листя — все це створює передумови для бурхливого розмноження флори і фауни в басейні, яка обов'язково завдасть шкоди чистоти і прозорості води. Тому надзвичайно важливо на етапі запуску басейну робити шокову (ударну) дезінфекцію.

Шокова дезінфекція проводиться препаратами шок–хлор і альгіцид. Шок-хлор — це швидкорозчинні таблетки по 20 грам на основі активного хлору. Вони швидко розчиняються у воді і починають миттєво діяти, знищуючи віруси, бактерії та інші патогенні організми. Застосовуючи при шоковій дезінфекції альгіциди (інші назви препарату — альгекс, альгін), ви приберете з води всі види водоростей відразу, чим значно полегшите догляд за басейном на етапі підтримки.

Дозування:

  • Шок хлор: 5 таблеток на басейн об'ємом 10 м3. Надалі можна додавати половину від норми таблеток, якщо стоїть сильна спека на вулиці або в басейн потрапило велика кількість атмосферних опадів. Таблетки потрібно додавати в скіммер або плаваючий дозатор хімії, і ні в якому разі їх не можна кидати в сам басейн! Шок–хлор може з легкістю знебарвити матеріал оздоблення басейну. В крайньому випадку, якщо у вашому басейні немає ні скімера, ні дозатора, то тоді таблетки можна розчинити у відрі з водою і акуратно влити в басейн.
  • Упаковка: 150 мл на 10 м3 води. Упаковка — це рідке речовина, тому його можна вливати у воду по краю басейну.

Важливо: при проведенні шокової дезінфекції купатися в басейні заборонено. Найкращий час для проведення цієї процедури це вечір. Додайте шок–хлор і альгіцид у воду, увімкніть басейн на фільтрацію, і на ранок сміливо можна купатися.

3. Підтримуюча дезінфекція.

Проводиться після шокового хлорування. У процесі купання люди заносять в басейн масу дрібних організмів, а потрапляє пил і листя також не стерильна, тому для того, що ваша чиста вода не почала псуватися вже через кілька днів після шокового хлорування, необхідно вносити хлорні таблетки повільної дії. З цією метою були придумані таблетки, які називаються по–різному: повільний хлор, мультитаб, мультифреш, багатофункціональні таблетки 3 в 1 або навіть 4 в 1, але все це — по суті один і той самий препарат. У їх складі до 80% повільного хлору, який розчиняється поступово, знезаражуючи воду, поки ви купаєтеся.

Крім хлорних таблеток також підтримуючої дезінфекції важливо не забувати вносити альгіцид, т. к. басейн під прямими променями сонця — це прекрасне місце для розвитку синьо–зелених водоростей, а басейн (чи його окремі ділянки), що знаходиться в тіні або в приміщенні — мекка для розвитку бурих водоростей. І ті, і інші водорості своїм сусідством з басейном нічого приємного йому не обіцяють: тут і утворення слизу на стінках і обладнанні, і позеленіння води, і неприємний болотистий запах, тому застосування рідини проти утворення водоростей і обов'язково на етапі підтримуючої дезінфекції.

Важливо розуміти, що і на етапі підтримки необхідно постійно стежити за показаннями рівня Ph. Якщо він відхилився від норми — чекайте неприємностей. Регулярно робіть проби води і негайно реагуйте на відхилення рівня Ph від норми.

Дозування:

  • Мультитаб: 1 таблетка (200 грам) на обсяг басейну до 20 м3. Дозується в скіммер або плаваючий дозатор хімії. Вноситься по мірі розчинення, приблизно 1 раз протягом 10-14 днів.
  • Альгіцид: 100 мл на 10 м3 води, вноситься 1 раз в 2 тижні. Вливається по краю басейну.

Виконуючи всі описані заходи у зазначеній послідовності, а також дотримуючись дозування і терміни внесення препаратів ви позбавите свій басейн від перетворення його в маленьке болото, і подаруйте собі та своїм дітям радість прийняття водних процедур!

Перелік препаратів для очищення води

Препарати

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner