Інструкція з монтажу теплої підлоги Ratey
Практичне керівництво по монтажу електричного теплого статі
Якщо ви придбали тепла підлога Ratey і не поки ще не знаєте, як його монтувати, то ця стаття для вас. Також вона буде корисна і тим користувачам, які тільки замислюються, як же правильно встановлювати і експлуатувати електричний тепла підлога в майбутньому. Ми розповімо вам, як швидко, правильно і просто зробити тепла підлога у вас вдома, щоб він обігрівав ваше приміщення на протязі багатьох років і в процесі його роботи не виникали неприємні випадки, які можуть виникнути, коли порушуються технологічні процеси при монтажі кабелю теплої підлоги. Отже, монтаж теплої підлоги Ratey складається з наступних етапів:
-
Підготовчі роботи.
-
Монтаж електричного кабелю.
-
Запуск і експлуатація системи.
Розглянемо кожен з етапів детальніше.
1. Підготовчі роботи.
Використання теплоізоляції.
Перше, що ми повинні зробити після покупки теплої підлоги — задуматися про застосування теплоізоляції. Використовувати її можна за бажанням і виробник не вважає обов'язковим її застосування, але теплоізоляція дозволяє економити електроенергію, яка витрачається на обігрів бетонної плити або грунту, на якому буде лежати тепла підлога. Така економія може становити від 1 до 20 % в залежності від підстави.
Теплоізоляційним матеріалом може служити спінений поліетилен, керамзит або екструдований пінополістирол. Уклавши теплоізоляцію на поверхню, його потрібно залити тонкої протипожежної стяжкою товщиною 7-10 мм, а зверху армувати штукатурною сіткою, що робиться для запобігання вдавлювання кабелю в сам утеплювач. Якщо в якості утеплювача ви віддасте перевагу спінений поліетилен, то в цьому випадку можна обійтися без створення протипожежної стяжки і штукатурну сітку укладати прямо на утеплювач.
Як показує досвід, найбільш оптимальним утеплювачем для системи електричного підлоги є екструдований пінополістирол, який має низьку теплову провідність в районі 0,04 Вт/м2.
Замоноличивающий складу.
Покладений кабель теплої підлоги заливається цементно–піщаним розчином близько 3-5 сантиметрів товщини, або бетоном з дрібною фракцією гравію. Можна додавати пластифікатори в розчин. Дуже вдало використовуються для заливки кабелю будівельні суміші, клеї, але самий оптимальний варіант — самовирівнюючі розчин. При будь-якому з видів заливки важливо зробити розчин найбільш рідким, щоб нагрівальний кабель був повністю занурений у розчин і навколо нього не утворювалися б порожнини з повітрям, які можуть в подальшому призвести до перегріву кабелю.
Застосовувати легкі бетони вкрай небажано! Також не можна допускати включення системи теплої підлоги ДО остаточного затвердіння стяжки.
Гідроізоляція.
Укладати шар гідроізоляції зовсім не критичного для електричного теплого статі, але якщо ви вирішили зробити все по–максимуму, то гідроізоляційний шар потрібно укладати перш, ніж ви зробите замоноличивающий шар з кабелем.
Підготовка поверхні.
Насамперед потрібно перевірити, наскільки точно горизонтальна поверхня, де планується монтаж теплої підлоги. Якщо є відхилення, то поверхню треба вирівняти за допомогою вирівнюючих будівельних сумішей. В іншому випадку заливка може бути нерівномірною, що позначиться на рівномірності прогрівання підлоги. Поверхня потрібно прогрунтувати для більш сильного зчеплення з наступним шаром, але насамперед подбати про те, щоб на поверхні не було гострих предметів, сміття та каміння, що можуть пошкодити кабель теплої підлоги.
2. Монтаж електричного кабелю.
Монтаж нагрівального кабелю
Щоб закріпити кабель на поверхні використовується монтажна стрічка, яка прибивають до поверхні цвяхами або кріпиться за допомогою дюбелів. Смуги монтажної стрічки укладаються паралельно один одному на відстані не більше 1 метра, але найбільш оптимальна відстань — 50-70 див.
Далі потрібно визначити, в якому місці у вас буде встановлений терморегулятор. Місце повинно бути вибрано з урахуванням того, щоб до терморегулятора було зручно і без перешкод дістатися, а для приміщень з високою вологістю (ванні кімнати, санвузли, душові, пральні) — за його межами.
Далі потрібно кінець холодного кабелю підвести до місця, де буде встановлений терморегулятор. Кабель потрібно закріпити на підлозі за допомогою монтажної стрічки, а також на підлозі закріпити сполучну муфту (з'єднує холодний кабель з кабелем теплої підлоги).
Укладати кабель змійкою потрібно, не допускаючи напуску, а петлі кабелю не повинні бути розташовані одна до одної на відстань менше 75 мм. Радіус вигину при цьому також не повинен бути менше 37,5 мм, Крок укладки розраховується за формулою:
крок укладання [см] = (вільна» площа [м2]) / (довжина кабелю [м]) * 100, де вільна площа означає площа, на якій не будуть розташовані великі предмети інтер'єру (меблі, техніка тощо).
При визначенні кроку укладання його значення може бути не кратним 2,5 см, тому необхідно чергувати величину кроку укладання. Для прикладу: у вас вільна площа приміщення 13 м2, вибраний кабель потужністю 2,8 кВт довжиною 140 метрів. Розрахунковий крок укладання дорівнює 13 : 140 = 0,09 м. В такому випадку 12 м2 укладається з кроком 10 см, а 1 м2 з кроком 7,5 див. Витки з різним кроком потрібно чергувати між собою.
Кабель потрібно укладати без сильного натягу і зламів, петлі кабелю повинні бути закріплені монтажною стрічкою. Також потрібно пам'ятати, що кабель потрібно укладати на відстані від стін не менше 5-10 см, а до нагрівальних приладів і труб — не менше 20 см. Ходити поки не залитого в бетон кабелю також небажано, краще його у такому випадку накрити чимось щільним, наприклад, листом фанери.
Якщо ви встановлюєте двожильний кабель, то монтаж кабелю можна вважати завершеним. При установці одножильного кабелю другий холодний кінець повинен бути підведений до місця розташування терморегулятора.
Важливо пам'ятати, що вкорочувати секцію кабелю вкрай небажано, а також сам кабель і муфти піддавати механічному впливу. Кабель в бухті заборонено включати, навіть ненадовго, попередньо не размотав його, а вже повністю експлуатувати систему дозволяється тільки після остаточного затвердіння бетонної стяжки.
Монтаж температурного датчика.
Роботу системи електричного статі регулює терморегулятор для теплої підлоги. Терморегулятор стежить за температурою нагріву теплої підлоги і відключає його роботу при досягненні заданої температури. Для того, щоб терморегулятор «розумів» температуру усередині підлоги, необхідно розмістити термодатчик у бетонній стяжці. Для цього береться найкраще металопластикова труба діаметром не менше 16 мм, в один кінець вводиться термодатчик і просовується до іншого кінця, попередньо заклеенному за допомогою скотча або ізоляційної стрічки для запобігання потрапляння бетону всередину трубки. Кінець труби з термодатчиком заводиться і закріплюється між петлями кабелю теплої підлоги за допомогою монтажної стрічки. Металопластикову трубку необхідно так розмістити, щоб не було сильних перегинів, які перешкоджають тому, щоб у випадку необхідності можна було замінити датчик.
В процесі заливки бетону кінець труби необхідно трохи підняти, для того, щоб термодатчик розташовувався ближче до поверхні підлоги. У разі, якщо заливка буде тонкої і товщина трубки буде її перевищувати, робиться під трубку канавка шляхом штроблення.
Монтаж терморегулятора.
У обраному місці стіни для встановлення терморегулятора необхідно проштробити посадочне місце під монтажну коробку. Настінний терморегулятор може бути встановлений і в накладну коробку, яка кріпиться саморізами до стіни. Потім потрібно зробити штроби в стіні для підводки холодних кінців кабелю теплої підлоги. Терморегулятор записується до кабелю електромережі 220 В. Потім жовто–зелені дроти заземлення по одному з кожного кінця скупчуються між собою і заземлюються. Нагрівальна жила (білого кольору) кабелю електричного теплого статі Ratey& з кожного кінця секції підключається до терморегулятора. Важливо: потужність теплої підлоги повинна бути менше 2/3 потужності терморегулятора, в іншому випадку рекомендується використовувати магнітний пускач.
З метою недопущення короткого замикання перед терморегулятором необхідно встановити автоматичний вимикач, а від ураження користувачів електричним струмом необхідно використовувати ПЗВ.
Терморегулятори для теплої підлоги встановлюються на стіну в монтажну або накладну коробку. Відрізняються один від одного тим, що бувають або з механічним управлінням, або з електронним. Перші по своїй конструкції достатньо прості і надійні, другі більш багатофункціональні.
Заливка теплої підлоги цементно–піщаним розчином.
Після того, як кабель теплої підлоги і датчик в трубці були успішно змонтовані необхідно зробити стяжку розчином. Майте на увазі, що розчин повинен бути досить рідким для заповнення всіх пір і для повного обволікання кабелю. Недостатньо рідкий розчин може утворювати повітряні кишені, які згодом зроблять негативний вплив на роботу теплої підлоги. Після повного затвердіння стяжки можна приступати до монтажу підлогового покриття.
Обов'язково як до монтажу кабелю, так і після установки і заливки стяжки потрібно зробити заміри омічного опору кабелю, і результати вимірів внести в протокол вимірів в паспорт, який включений в комплект постачання кабелю теплої підлоги. Відхилення омічного опору від нормативів, зазначених у паспорті, повинні бути в розумних межах.
3. Запуск і експлуатація системи.
Включення системи.
Переконайтеся в тому, що бетонна стяжка повністю затверділа. Після цього можна включити терморегулятор і поступово додавати температуру від мінімуму до максимуму. Підігрів теплої підлоги до заданої температури може відбуватися досить тривалий час, від декількох годин до 2–х діб. Це пов'язано з тим, що сам бетон і покриття, на якому лежить кабель повинні прогрітися. Після цього з допомогою терморегулятора можна встановити комфортну для вас температуру.
Терморегулятор і його робота.
У процесі роботи терморегулятора світловий індикатор може подавати вам сигнали. Палаючий індикатор говорить про те, що система працює на нагрівання, а негорящий — система нагріла температуру до заданої і споживання електроенергії не відбувається.
Система теплої підлоги Ratey може працювати як основний вид, так і додатковий вид опалення. У першому випадку, при відсутності людей в приміщенні на терморегуляторі можна встановити мінімальну температуру, щоб приміщення повністю не охололо. Можна використати програмований терморегулятор з функцією тижневого програматора. З його допомогою можна задати тимчасові проміжки, і на кожен такий проміжок поставити свою температуру.
Вимоги до експлуатації теплої підлоги Ratey.
Не допускається:
- Самостійного внесення в конструкцію секції нагрівального підлоги, подовжувати або вкорочувати секцію.
- Розбирати з'єднувальні муфти.
- Включати (навіть короткочасно) кабель теплої підлоги, поки він ще смотан в бухту.
- Використання системи теплої підлоги без терморегуляторів.
- Виконання робіт з включеним електроживленням.
- Забивати цвяхи, дюбеля, шурупи та інше кріпильний матеріал в поверхню теплої підлоги.
У разі нехтування хоча б одним із цих пунктів виробник не несе гарантійних зобов'язань.
Відеоогляд з монтажу теплої підлоги Ratey.
Асортимент кабелів для теплої підлоги можна подивитися в нашому каталозі | Кабелі теплої підлоги |