Продавець Аквавітал розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
897 відгуків
«Аквавітал»: Головний по басейнам!
+380 (66) 002-42-75
Відділ продажу
+380 (93) 168-01-43
Відділ продажу

Підбір теплообмінників для басейну

Підбір теплообмінників для басейну

Розрахунки та приклади щодо підбору теплообмінників для басейну

Кожен бажаючий обігріти свій басейн теплом від котла задається питанням: а як же підібрати теплообмінник, який за короткий час нагрівати воду і підтримувати її температуру в заданих межах? Зараз ми спробуємо в цьому розібратися.

Перше, з чого потрібно почати, це з того, що фактична продуктивність теплообмінника залежить від потоків рідин у первинному і вторинному контурах систем опалення, а також від різниці температур в цих контурах. Первинний контур — це рідина, нагріта від котла, вторинний контур — це вода, що циркулює в системі фільтрації басейну і приймає тепло від первинного контуру. У кожного теплообмінника є своя номінальна продуктивність, яка буде 100%–й, якщо потоки рідини в первинному і вторинному контурах будуть відповідати номінальним і різниця в температурах між цими контурами також буде відповідати номінальної. Ці номінальні значення потоків і температури наведено в таблиці технічних характеристик до кожного теплообмінника в самому низу.

Наприклад, теплообмінник Pahlen HF 13 кВт буде видавати свою 100%–ю продуктивність за умови того, що в первинному контурі потік рідини буде становити 25 л/хв, а на вторинному — 200 л/хвилину, і різниця між температурою рідин буде становити 70 градусів Цельсія.

Графік А. Залежність продуктивності теплообмінника від різниці температур у первинному і вторинному контурах

Залежність продуктивності теплообмінника від різниці температур у первинному і вторинному контурах

Як видно з графіка, продуктивність теплообмінника пропорційна різниці температур в контурах.

Графік Б. Залежність продуктивності теплообмінника від зміни величини потоків у первинному і вторинному контурах щодо номінальних.

Залежність продуктивності теплообмінника від зміни величини потоків у первинному і вторинному контурах щодо номінальних.

Номінальні значення потоків наведені в технічних характеристиках до кожного теплообмінника і відповідають 100% продуктивності. Якщо потоки в контурах мають пропорційне відміну від номінальних, то продуктивність можна взяти з графіка Б. Якщо потоки в контурах відрізняються від номінальних непропорційно, то слід обчислити потік, як середнє арифметичне між значеннями потоків в контурах.

Теоретичний розрахунок необхідної потужності теплообмінника для вашого басейну можна провести за формулою:


формула розрахунку потужності теплообмінника

Тепер приклад. Припустимо, у вас басейн з такими даними:

  1. Об'єм: 100 м3
  2. Початкова температура води в басейні: 15 градусів
  3. Температурна різниця між первинним і вторинним контуром: 70 °C.
  4. Первинний контур: 12 л/хв
  5. Вторинний контур: 10 л/хв

Завдання: нагріти воду до 25 градусів за 30 годин. Слідуючи формулою з першого пункту потужність теплообмінника повинна бути такою:

P=1.16 x(25-15)x100/30=40кВт. Теоретично вам необхідний теплообмінник з потужністю 40 кВт. Вибираємо теплообмінник, припустимо, Pahlen HF 40 кВт, дивимося на його технічні характеристики і бачимо, номінальні значення:

  1. Різниця між температурою теплоносіїв в контурах: 70 °C.
  2. Первинний контур: 25 л/хв
  3. Вторинний контур: 200 л/хв

Звіряємо дані за графіком А і бачимо, що наша номінальна різниця в температурах контурів становить 70 градусів, і при цих характеристиках теплообмінник буде видавати 100%–ю продуктивність.

Тепер треба подивитися, які у цього теплообмінника номінальні значення потоків у первинному і вторинному контурі. Дивимося графік Б. Якщо ваші дані повністю відповідають номінальним даними — все добре, теплообмінник і при цих даних буде давати 100% продуктивності. Але в нашому випадку потоки в контурах будуть в половину менше від номінальних (12 і 100 л/хв у відмінності від 25 та 200 л/хвилину), а це означає, що продуктивність такого теплообмінника буде 50% від номінальної. Отже, нам необхідний теплообмінник в 2 рази потужніший (75 — 80 кВт).

Перейти в каталог теплообмінників

Каталог

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner