Продавець Аквавітал розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
873 відгуків
03151, Соломенский район, ул. Днепропетровская, 22, Київ, Україна
Додати відгук
«Аквавітал»: Головний по басейнам!
+380 (66) 002-42-75
+380 (93) 168-01-43

Підбір насосних станцій

Підбір насосних станцій

Автономне водопостачання свого приватного будинку або заміського ділянки є свого роду незалежністю від централізованого водопостачання. Багато власники земельних ділянок мають свою свердловину, колодязь, накопичувальну ємність або озеро, з яких можна налагодити постачання води в будинок, для поливу або інших господарських цілей, але постає питання: як налагодити це автономне водопостачання і що для цього потрібно? З цією проблемою покликане впоратися насосне обладнання, зокрема, насосні станції.

Насосні станції представлені в широкому асортименті. Вони розрізняються по потужності насоса, обсягом гідроакумулятора, висоті підйому та обсягом води, що перекачується. Підбір насосної станції — справа відповідальна, тому як занадто потужна станція може призвести до проблем з трубопроводом, так і переплатити за неї доведеться, а надто малопотужна — до нестачі води і перевантажень у її роботі. Наприклад, для організації поливу може підійти одна станція, а для комплексного водопостачання будинку, включаючи полив — зовсім інша. Саме тому для кожного випадку необхідно робити індивідуальний підбір обладнання. Отже, при підборі насосної станції насамперед потрібно визначити її тип.

насосні станції на базі механічної автоматики
насосні станції на базі електронної автоматики

Бувають насосні станції 2–х типів:

 • На базі електронної автоматики
 • На базі механічної автоматики

Насосні станції на базі електронної автоматики являють собою поверхневий насос, у верхній частині якого встановлений електронний контролер управління. Гідроакумулятор при цьому не використовується. Перевагою таких станцій перед станціями з механічним управлінням є:

 • Захист від сухого ходу з можливістю автоматичного перезапуску при спрацьовуванні
 • Відсутність частих включень–виключень насоса
 • Можливість задати вручну мінімальний тиск включення насоса
 • Плавний пуск насоса

Бувають випадки, коли доцільніше встановлювати насосну станцію з механічним управлінням, а не з електронним. Відбувається це тоді, коли станція працює в системі магістрального трубопроводу, де протягом доби можуть спостерігатися часті коливаннями тиску (наприклад, від 2 до 8 атм). Механічні реле тиску мають можливість задавати верхній рівень тиску, при якому буде відключатися насос, на відміну від електронних контролерів. Це дозволить уникнути занадто високого тиску в насосній камері, а гідроакумулятор захистить систему трубопроводу та запірну арматуру від гідравлічних ударів.

Встановлюючи насосну станцію на базі електронного блоку управління, необхідно дотримувати наступні правила:

 • Найвища точка, де буде відбуватися розбір води, по висоті не повинна перевищувати тиск включення насосної станції. Якщо цього не дотримуватися, то станція просто не буде включатися, оскільки тиск в контролері не буде опускатися до необхідного мінімального значення
 • Встановлюючи тиск включення, потрібно розуміти, що різниця між цим показником і максимальним тиском, створюваним станцією, не повинно бути нижче 0,8 атмосфер. Це загрожує виключенням насоса по сухому ходу, або станція буде постійно автоматично перезавантажиться.

У випадку, якщо користувач вирішив доповнити насосну станцію з електронним контролером гідрофор (гідроакумулятором), то необхідно знати, що його потрібно встановлювати тільки після автоматики, інакше автоматика буде відключатися по сухому ходу.

Приклад установки:

Приклад встановлення насосної станції з електронним контролером тиску

Терміни, що вживаються при підборі насосних станцій:

 1. Водоразбор або точки водорозбору — це крани, змішувачі, унітази, душові кабіни, поливальні розпилювачі, пральні машини. Тобто усі прилади, які споживають воду.
 2. Підйом води, виражений в метрах або атмосферах. Це цифра показує, на яку відстань потрібно насосу «проштовхнути» воду, щоб вона дійшла до точки водорозбору, при цьому створивши там хоча б мінімальний тиск. 1 метр по вертикалі по суті це 1 атмосфера, а 1 метр по горизонталі дорівнює 1/10–ї по вертикалі.
 3. Продуктивність, або об'ємна подача. Цей термін означає, який обсяг води повинен бути доставлений до точок водорозбору з урахуванням підйому. Виражається в літрах за хвилину або кубічних метра. Для перекладу в куби необхідно розділити літри в хвилину на 16,67. Для прикладу: 100 літрів в хвилину це 6 кубів на годину (100/16,67).

Параметри, необхідні для підбору насосної станції:

Перейдемо до самої важливо частини. Для побору станції необхідно розрахувати 2 важливих показника — напір і продуктивність.

1. Напір:

Насосна станція підбирається таким чином, щоб у самій далекій точці водорозбору (це кран або змішувач) був тиск, приблизно рівний 2 — 3 атмосфери, і щоб при одночасному відкритті всіх кранів було достатньо води. Звичайно, таке навряд чи можливо, щоб, припустимо, були одночасно відкриті всі 10 кранів і включені всі побутові прилади, які споживають воду. Тому експериментально виявлено, що одночасно може бути відкрито 60% всіх точок водорозбору.

Підбираючи насосну станцію, необхідно враховувати втрати в трубопроводах, що становлять приблизно 30% від загального напору, створюваного элекронасосом. При цьому завжди потрібно знати висоту і довжину до самої віддаленої точки водорозбору від місця, де встановлена станція. Напір завжди вважається в метрах по вертикалі, тому довжини по горизонталі потрібно переводити до цього показника. Довжина по горизонту становить 1/10 по вертикалі. Наприклад, якщо у вас станція встановлена на 1–му поверсі будинку, а максимально віддалена точка водорозбору знаходиться на 3--му поверсі, складаємо висоту будинку (3 х 3 метри) з відстанню по вертикалі до крана (20 метрів — це 2 метри по вертикалі). Отримуємо: 3 х 3 + 2 = 11 метрів + 30 % на втрати = 14 метрів.

2. Продуктивність:

Для розрахунку загальної продуктивності потрібно знати, скільки споживачів необхідно буде забезпечити водою. Тому заздалегідь дізнайтеся, якщо ви будуєте будинок, скільки у вас буде приладів, що споживають воду, а для об'єктів із закінченим будівництвом — скільки плануєте задіяти з існуючих.

Приблизне споживання води різними пристроями:

 • Умивальник: 6 л/хв
 • Басейн: 15 л/хв
 • Душ: 10 л/хв
 • Пральна машинка: 10 л/хв
 • Посудомийна машинка: 8 л/хв
 • Туалет: 4 л/хв
 • Полив: 18 л/хв

Порахуйте свої показники і помножте на 60% і ви отримаєте, скільки води вам потрібно буде сумарно в літрах за хвилину. Для зручності перекладу в кубічні метри на годину, розділіть цю цифру на 16,67.

Розглянемо деякі приклади встановлення насосних станцій:

приклади встановлення насосних станцій

приклади встановлення станцій автономного водопостачання

приклади встановлення насосних станцій будинку

Для правильної роботи насосного обладнання існують деякі рекомендації:

 • Необхідно зробити перевірку тиску в баку перед установкою станції. Воно має становити 1,5 атмосфери.
 • На кінці всмоктуючого патрубка або шланга повинен бути встановлений зворотний клапан, бажано з сітчастим фільтром.
 • Перед включенням у мережу насосна камера і всмоктуючий патрубок повинні бути заповнені водою
 • Заужалі діаметр всмоктуючого патрубка категорично не рекомендується. Його діаметр повинен співпадати з діаметром вхідного отвору на насосі.
 • Насосна станція вимагає технічного обслуговування разу в три місяці.
 • Для підключення станції до горизонтального трубопроводу, довжина якого становить більше 5 метрів, необхідно збільшити діаметр всмоктувальної труби на 25 — 50%.

Перейти в каталог насосних станцій

Каталог

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner